דברים שלא כדאי להסתיר בראיונות עבודה

Project 2 of 7
  • Lorem posuere placerat metus, nec porttitor nisl tempus et.

.

דברים שלא כדאי להסתיר  בראיונות עבודה

יש פרטים אישיים שבתהליך חיפוש עבודה ובראיונות שלא כדאי להסתיר ויש אירועים  שממש קשה להימנע מהצגתם . אל תמהרו לנדב פרטים בלי שנשאלתם לגביהם. הציגו תמיד את המציאות באור מחמיא, והבליטו את הפרטים המרשימים שמהווים יתרון לתפקיד, זאת על חשבון מידע מביך או בעייתי. אין שום סיבה לחשוף מידע אישי שגורם  לסטיגמות. מידע פרטי לא רלוונטי לעבודה צריך  להישאר פרטי.

פיטורים

אם המראיין לא מבקש לדעת את סיבת העזיבה, אין צורך להתנדב לספר.אין צורך להצהיר בגלוי "פוטרתי". אמירה כזאת נושאת עמה סטיגמות שימשיכו ללוות מועמד גם אחרי הקבלה לעבודה. אם המראיין שואל, חייבים להציג את האמת. המראיין יגלה שהמועמד פוטר בשיחה עם הממליצים,

יחסים גרועים עם מנהל קודם

מומלץ לא  לדבר בריאיון על יחסים גרועים עם מנהלים בעבר. זה מדליק נורה אדומה ליחסי האנוש של המועמד, ליכולותיו המקצועיות. המראיין ימנע מלקבל מועמד בעייתי .מועמד שמציג בריאיון את הבוס בעבר באור שלילי מביא מטענים שליליים שישפיעו לרעה על עבודתו ועל יחסיו עם מנהליו.מומלץ להתייחס להיבטים החיוביים ביחסים.

שכר בעבודה קודמת

המגייסים מודעים לטבלאות השכר בשוק, ולכן הפרש משמעותי בין השכר המאפיין לזה שמוצג בריאיון ייתפס כשקר, ויעלה תהייה בקשר לסיבת העזיבה של אדם, אם שכרו כה גבוה ומעל הממוצע המקובל בשוק לתפקיד מסוגו.

"כמעט תעודה"

סטודנט בסוף דרכו יכול לציין כרגיל תחת "השכלה" את השנים המיוחסות ללימודים:

השכלה

2010-2007: לימודים לתואר שני באוניברסיטת תל אביב

זה לא שקר, משום שהמועמד באמת למד בשנים הללו. מה שחשוב הוא מקצוע הלימוד ומוסד הלימודים, ואין צורך לפרט בקורות החיים יותר מכך. בריאיון העבודה לא כדאי להסתיר זאת. הלימודים אולי יצריכו היעדרויות מהעבודה, וארגון בירוקרטי יכול לדרוש לראות תעודה אף לאחר קבלה לעבודה. אז יש לספר על כך,

Related Projects

תפריט