כנס הביטוח והפנסיה 23.6.13 התקיים במכללת אל קאסמי בבאקה אל ע'רבייה הכנס הארצי הראשון לביטוח ולחיסכון פנסיוני בחברה

פוסט 10 מתוך 21

"את החינוך הפיננסי לא צריך לקבל מהבנקים" – סוף מעשה במחשבה תחילה

מרסל פרוסט בשיר שלו אמר:

"האקט האמיתי של גילוי

מורכב לא במציאת שטחים חדשים,

אבל בראייה בעיניים חדשות".

חברת מ.ה.א שיזמה את הכנס יחד עם חברת מגדל ודה מרקר פותחים ומזמינים אפשרות לראות את החברה הערבית בעיניים חדשות.

היום – 23.6.13 התקיים במכללת אל קאסמי בבאקה אל ע'רבייה הכנס הארצי הראשון לביטוח ולחיסכון פנסיוני בחברה הערבית,בשותפות מגדל, מ.ה.א ודה מרקר.

מר ג'מאל מג'דלה יו"ר מ.ה.א קרא לחברות ולארגונים לקדם את הפיתוח הכלכלי והחברתי בחברה הערבית. משנה למנכ"ל מגדל מר אריק יוגב מגדל ומ.ה.א בשותפות אסטרטגית רוצות לתת הזדמנות במציאות בה תוחלת החיים גדלה והולכת לכל אחד ואחת בחברה הערבית לדאוג לעתיד שלו: סוף מעשה במחשבה תחילה".

בפאנל בהנחיית איתן אביאל העורך הראשי של דה מרקר בנושא: "איך עושים זאת?" הסביר רג'ואן גרייב סגן הממונה על אגף שוק ההון במשרד האוצר "עד היום בחברה הערבית היתה תמיכה בן דורית. ברגע שההורים נהיים מבוגרים – הילדים עוזרים להם, הם היו גם בדרך כלל גרים ליד ההורים", אמר רג'ואן גרייב. "אבל התמונה הזו הולכת להשתנות בשנים הבאות. מי שחושב שהבן שלו ידאג לו כמו שהוא דואג להורים – טועה. המודל הישן כבר אינו תקף, ולכן כבר עכשיו צריך להנחיל את היסודות לחינוך פנסיוני".

"המשתתפים בפאנל הסכימו על הצורך להגדיל את החינוך הפנסיוני בישראל, במיוחד בחברה הערבית".

גרייב הוסיף "מדובר בסוגייה עולמית, ועם העברת האחריות לאזרחים על החיסכון, אז חייבים לתת כלים כדי שיוכלו לקבל החלטות. במקסיקו יש מוזיאון לחינוך פיננסי, שאליו מגיעים סיורים מבתי ספר וממקומות עבודה. תוך כדי הסיור מלמדים מושגים בכלכלה ופיננסים.

צריך ליצור מוטיבציה לשינוי התנהגות", הסביר גיל יניב, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת חיסכון ארוך טווח במגדל. "זה יכול להיות דרך המודעות להחזרי המס או חינוך בבתי ספר, אך גם אכיפה מנהלית בנוגע לחובות המעסיק להפריש לפנסיה היא אמצעי. אני חושב שבשלב הראשון חייבים להתמקד אצל המעסיקים, כך שהם יהיו מחויבים לפתוח חיסכון פנסיוני לעובד. במקביל, יש להגדיל את מספר סוכני הביטוח במגזר ולתת להם כלים מתאימים".

היועץ הפנסיוני מחמוד קעדאן הדגיש שהשינוי בכל הנוגע למודעות הפנסיונית לא יגיע מ"תיקונים קוסמטיים", כמו כמה בחורים ערביים ששמים באוצר, אלא משינוי כולל. "כיום, מספר המועסקים הערבים בחברות הביטוח שואף לאפס – חייבים להגדיל את כמות המועסקים וסוכני הביטוח המפיצים".

אנו מזמינים את כל מי שרוצה אדם או ארגון לקדם את הכלכלה והחברה הערבית לטובת כלל המשק והחברה הישראלית להצטרף למיזם של מגדל וחברת מ.ה.א.

תפריט